Close

Dom czy mieszkanie?

Każdy zapewne marzy o kupnie własnego mieszkania w którym będzie mógł spędzać miłe chwile w gronie swojej rodziny. Mieszkanie jednaka nie jest miejsce o tak wielkiej przynależności jak dom. Dom szczególnie wybudowany, w który włożyliśmy sporo wysiłku i pieniędzy, jest nam bardziej bliższy niż kupione mieszkanie czy kupiony dom.

Podczas budowy domu trzeba się wiele natrudzić aby wszystko przebiegało zgodnie z planem, a do tego należy jeszcze wykończyć dom, co jest nie lada małym wysiłkiem. Każdy z nas zapewne chciałby samodzielnie zaprojektować swój dom i go zbudować, jednak niestety nie każdy ma tyle pieniędzy żeby sobie pozwolić na kupno działki i budowę domu, zatem wiele osób musi się zadowolić swoimi czterema katami jakimi jest niewielkie mieszkanie.

Co prawda mieszkanie również trzeba wyposażyć i to według własnego gustu, podobnie jak dom, jednak w domu odczuwa się większą swojskość i przywiązanie, oraz wyłączną własność, a niżeli w mieszkaniu. Jednak biorąc pod uwagę wydatki związane z utrzymaniem domu i mieszkania to jednak wydatki na pokrycie wszelkich opłat w mieszkaniu są niższe a niżeli wydatki związane z utrzymaniem domu, szczelnie jakiegoś większego. Wybór jednak jest indywidualny, jeśli ktoś marzy o własnym domu i posiada wystarczające środki może sobie Pozowic na jego budowę, natomiast jeśli ktoś niestety nie ma wystarczającej sumy pieniędzy musi zadowolić się mieszkaniem, można wziąć także pod uwagę fakt i zawsze można wymienić mieszkanie na własny dom. Dom zdaje egzamin jeśli mamy dużą rodzinę, natomiast w wynajmowanym mieszkaniu nie jest już tak wesoło. Mieszkanie w bloku z dużą ilością osób nie uśmiecha się nikomu.

Są oczywiście mieszkania większe i mniejsze, czasami ludzie mają naprawdę mało miejsca dla siebie, jednak nie posiadają pieniędzy na pobudowanie własnego domu. Większość osób wybrało by zapewne swój własny mieszkalny dom. Jednak na ten cel musimy poświęcić wiele pieniędzy, na co oczywiście nie wszystkich stać. Mieszkanie w bloku jest dobre, gdy mamy z niego blisko do pracy lub szkoły. Inną opcją jest fakt wynajmowania mieszkań przez studentów, lecz to jest inna sprawa. Tam są oni w mieszkaniu sami i nikt nie mówi o ściskaniu i o braku miejsca.