Close

Zakup domu gotowego i nowego

Zakup domu gotowego, to w dzisiejszych czasach żaden problem. Ofert sprzedaży gotowych domów można, bowiem znaleźć bardzo wiele. Chcąc nabyć taki dom, trzeba jednak wiedzieć, jakimi prawami rządzi się rynek domów od developera i decydować się na rozwiązania, które nam odpowiadają.

Zakup domu.

Zakup gotowego domu to czasem dość zastanawiająca okazja. Nowy dom można już kupić za mniej niż dwieście tysięcy złotych, do domu przypisana jest określonej wielkości działka. Z poru taka oferta jest atrakcyjna, warto jednak zwrócić uwagę na pewien haczyk – domy są wykończone tylko do stanu surowego zamkniętego, nie ma w nich żadnych mediów, ogrzewania i paru innych istotnych rzeczy, ale oczywiście można je zainstalować we własnym zakresie. Oczywiście tak jest, jednak wykańczanie takiego domu to również koszty.

Nowy, ale skończony.

Decyzja o zakupie nowego domu to mądra decyzja. Dom wybudowany zgodnie z najnowszymi technologiami, to zaleta. Kupując go, mamy pewność, że przez długie lata nic złego z domem się nie będzie działo. Jeśli jednak chcemy kupić taki dom, warto wiedzieć, że są domy do wewnętrznego wykończenia i takie są tanie, jednak wykończenie kosztuje i są domy skończone. Te są droższe, jednak kupując taki, mamy wszystko, czego potrzebujemy. Decyzja należy do nas. Warto podejmować w naszej sytuacji najlepszą.

Lokalizacja i termin odbioru.

Podejmując decyzje o zakupie takiego domu, warto zwrócić uwagę na jego lokalizację. To bardzo istotny element wyboru oferty. Nie bez znaczenia również jest termin odbioru domu. To termin, w którym będziemy mogli wprowadzić się do naszej wymarzonej nieruchomości. Niekiedy, w chwili sprzedaży domu, termin oddania jest nieoznaczony – nie warto na takie oferty się decydować, nie warto również kupować przysłowiowej dziury w ziemi, z której ma być wybudowany dom. O wiele lepiej od razu wybrać dom, który już stoi, widzieć go w całości i na tej podstawie decydować o zakupie lub odrzuceniu oferty.